Nieuwsbericht

Vacature branchemanager

32 - 38 uur per week

De textielsector zal zich in hoog tempo moeten aanpassen om relevant te blijven. Wij ondersteunen onze ondernemers in deze transitie, maar ook om in deze nieuwe wereld toekomstbestendig te zijn. De branchemanager is een vernieuwer met visie en overtuigingskracht. Ben jij iemand die de branche mee kan nemen in alle ontwikkelingen die op de sector afkomen, maar ook iemand die nieuwe initiatieven kan starten, aanjagen en verbinden? Werkt jouw drive inspirerend waardoor we leden en collega’s meekrijgen in de verandering om toekomstbestendig te zijn? Dan zijn we op zoek naar jou.

Je toont ondernemerschap en je hebt lef. Je bent nieuwsgierig en altijd als eerste op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen en volgt (internationale) trends op de voet. Je weet als geen ander de ontwikkelingen in de markt te duiden en dit op een aansprekende manier kenbaar te maken. Je loopt graag voor de troepen uit en haalt de ‘ver weg’ thema’s dichtbij. Dit doe je vanuit een sterke brede visie. Je bent slagvaardig en weet de onderwerpen die actueel zijn bij leden om te zetten naar concrete oplossingen. Je kenmerkt je door je onafhankelijk denken en maakt graag je ideeën waar. Je bent op je best wanneer je invloed kunt uitoefenen op de business van onze leden.

Je bent zelf een belangrijk aanspreekpunt voor leden en kan ledengroepen uitstekend managen. Je bent een sparringpartner voor ondernemers en voor je eigen collega’s. Je hebt dagelijks contact met onze leden om te weten wat er speelt. Je legt gemakkelijk contacten met (nieuwe) leden en je denkt commercieel. Jij bent de centrale verbinder van en naar onze leden(groepen). Je hebt een overzicht van de groepen die er te maken zijn binnen onze achterban en bent altijd op zoek naar nieuwe groeperingen. Het aantal ledengroeperingen en hun tevredenheid groeit door jouw rol als branchemanager. Groepen ontstaan op segment, op zelfde interesses, op onderwerp, op soortgenoten. Als verbinder ben je overtuigend en kan je leden en collega’s de goede richting op sturen. Je maakt onderdeel uit van het strategieteam.

Jouw verantwoordelijkheden

 • Weten wat er speelt bij leden door middel van bedrijfsbezoeken, peilingen, onderzoek.
 • Juiste thema’s benoemen, mensen verbinden en inhoudelijke inspiratie leveren.
 • Concepten en oplossingen bedenken voor vernieuwing op actuele thema’s.
 • Diverse ledengroepen managen.
 • Acquisitie van nieuwe leden en bedenken van nieuwe contributievormen.
 • Managen van collectieve partners en op zoek naar nieuwe strategische partnerships.
 • Verstevigen van onze achterban door een continue check op relevantie en vernieuwen daarvan.
 • Altijd voor de troepen uit te lopen door vernieuwende ideeën te genereren, te toetsen of te vertalen vanuit andere industrieën.

Jouw kracht

 • Jouw commerciële kracht is: ondernemerschap, marktinzicht en innovatievermogen.
 • Je bent een verbinder en luistert uitstekend en hebt een sterke overtuigingskracht.
 • Visie: je ziet kansen voor de langere termijn.
 • Ondernemend: je hebt lef, je bent commercieel en onafhankelijk.
 • Verbindend: je initieert samen een verandering.
 • Innovatie: je bent een trendwatcher en denkt anders.
 • Inspirerend: je enthousiasmeert, je weet het onmogelijke stapsgewijs mogelijk te maken.

Een pré

 • Ervaring in de textielsector en al een goed netwerk in de branche.

Dit bieden wij

 • Een functie voor 32 tot 38 uur per week voor één jaar met uitzicht op een vast contract;
 • Hybride werkweek; 50% van je werkweek kun je vanuit huis werken;
 • Werken in een inspirerend kantoor midden in de bossen van Zeist op loopafstand van het station;
 • Er is een actieve feestcommissie die geregeld borrels, sportieve toernooien en uitjes organiseert;
 • Op de fiets naar je werk? Profiteer dan van onze aantrekkelijke fietsregeling!

Meer informatie

Wil je meer weten en/of solliciteren? Dat kan via: